Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje

Soutěž je vyhlašována pod záštitou PaedDr. Milana Němce, náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu

Soutěž vyhlašuje Středočeský kraj ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy.

Cíl soutěže: Zhodnocení proenvironmentálních aktivit škol v regionu a ocenění nejenom těch nejlepších, ale i začínajících. Středočeský kraj má zájem podpořit rozvoj environmentální výchovy (EV) i na školách, které by rády začaly, ale zatím žádné zkušenosti nemají. Věříme, že vyhlášení soutěže podpoří aktivity škol a školských zařízení Středočeského kraje ve vztahu k výchově pro udržitelný rozvoj.

Soutěž má tři stupně:

1.stupeň (nejvyšší)

Škola s dlouhodobými zkušenostmi s komplexní realizací EV, kdy jsou zapojeni téměř všichni pedagogové. Na škole působí koordinátor EV (nejlépe absolvent specializačního studia), který se účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti ekologie a životního prostředí. Je  zpracován dlouhodobý i krátkodobý (na jeden školní rok) školní program EV. Škola realizuje programy k EV v průběhu školního roku a zapojuje do svých aktivit i veřejnost. Postupně se stává centrem vzdělávání pro udržitelný rozvoj v rámci regionu, kdy spolupracuje se školami v okolí a podílí se na dalším vzdělávání pedagogů z okolních škol.

2.stupeň (střední)

Škola s dlouhodobějšími zkušenostmi s EV, zapojeno alespoň 50 % pedagogů do aktivit EV, je ustanovený koordinátor, který však nemusí být absolventem specializačního studia. Občas se účastní dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti ekologie a životního prostředí. Je vypracován krátkodobý školní program EV,  realizace EV probíhá pouze v rámci některých vyučovacích předmětů. Jsou realizovány programy k EV v průběhu školního roku, škola spolupracuje s okolními školami.

3.stupeň (začínající školy)

Škola s krátkodobými zkušenostmi s EV, zapojeno alespoň 20 % pedagogů nebo i jednotlivec (ve výjimečných případech), ustanovený koordinátor, který nemusí být absolventem specializačního studia, vypracován přehled aktivit k EV, realizace EV pouze v rámci několika málo  vyučovacích předmětů, realizace dílčích programů k EV v průběhu školního roku, škola  doposud nemá navázanou spolupráci s okolními školami či jinými institucemi v oblasti EV.

aktualizováno: 6.10.2017 15:14:45 autor: admin