skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

4. kolo

Postupující do 4. kola soutěže: Tomáš Holub, Filip Hackl, Filip Lehečka, Richard Dobeš, Dominik Trachta

Gratulujeme!

 


 

Zadání 4. kola

Vytvořte 3 tabule Vaší naučné stezky představující vybrané, přírodně zajímavé území ve vašem okolí. Vyberte si však území, na kterém žádná naučná stezka či jiné informační tabule o přírodě zatím nejsou, (území můžete vybrat jakékoliv něčím pro Vás zajímavé, les, louka, okolí rybníku, ale i třeba městský park, část vesnice…).

 

Tabule musí být minimálně formátu A3 s následujícím rozdělením:

  • 1. tabule – krajina a historie vybraného území, úvod – název stezky, čím je tato oblast zajímavá a stojí za návštěvu apod.
  • 2. tabule – živočichové – minimálně 10 druhů (český i latinský název), které jste na území viděli nebo předpokládáte, že by tam mohli žít.
  • 3. tabule – rostlinstvo (byliny i stromy) – minimálně 10 druhů (český i latinský název), které jste na území viděli nebo předpokládáte, že by tam mohly růst.

 

Hodnocení

  • Celkový dojem, pracnost provedení, srozumitelnost a přehlednost.
  • Dodržení počtu uvedených živočichů a rostlin.
  • Odbornou správnost – pravděpodobnost výskytu.

 

Při tvorbě využívejte fotografie, kresby, materiál z okolí, vlastní texty, cokoliv Vás napadne tak, aby tabule zaujala, co nejširší řadu návštěvníků. Čerpat můžete z knih, internetu, časopisů a vlastních návštěv území.

 

Tři nejlepší skupiny postoupí do finále, které se uskuteční 20. 12. 2017 v budově CEV Kladno – Čabárna.
V rámci finále nám tabule budete prezentovat. Po ukončení soutěže tabule zůstávají NSEV a budou vystavené v Záchranné stanici AVES.

 

Přejeme hodně úspěchů a držíme palce!


Náš tým osmáků bohužel do finále nepostupuje.
Tomáši Holubovi, Filipu Hacklovi, Filipu Lehečkovi, Richardu Dobešovi a Dominiku Trachtovi gratulujeme ke krásnému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy.
aktualizováno: 11.12.2017 15:15:10 autor: Administrátor