Základní informace o Biologické olympiádě

Navštivte internetové stránky Biologické olympiády – www.biologickaolympiada.cz – a prostudujte si je! ;-)

»Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol.« (Více zde.)

Soutěží se ve dvou kategoriích (v obou se konají 3 kola: školní, okresní, krajské):

• D – pro 6. a 7. ročníky
  • C – pro 8. a 9. ročníky

Jednotlivá kola mají tuto strukturu:

• teoretická část – test vědomostí podle tematického zaměření ročníku
  • praktická část
    • určování přírodnin – „poznávačka“ (Na „poznávačku“ můžete použít kromě atlasů i stránky BioLib.cz. Seznam organismů ke stažení zde.)
    • laboratorní úkoly
    • vstupní úkol (Neplatí pro školní kolo. Zadání vstupních úkolů ke stažení zde.)

aktualizováno: 10.10.2017 9:47:39 autor: Administrátor