Masopust

Ve středu jsme si užili projektový den Masopust. Dozvěděli jsme se o tradicích, zvykách a masopustních maskách. Říkali jsme si plno zajímavostí o zabijačkách na venkově a některých významných dnech (př. Popeleční středa), které toto období provázejí. Zhlédli jsme poutavý dokument, který nám vše názorně přiblížil. Děti si vyrobily papírové škrabošky a účastnily se soutěží v tělocvičně. Nejhezčí masku měla Baruška H., která šla za kočku. Ve třídě se sešly buchty, koláče, sladkosti a vše jsme snědli!

aktualizováno: 21.2.2018 21:29:54 autor: Mgr. Jana Klímová