skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

Náš ,,vánoční,, den

Dnešní den jsme pojali v duchu Vánoc. Vyzkoušeli jsme si základy prostírání stolu  a  stolování. Poskládali jsme si vějířky a mističky z ubrousků. Naučili jsme se, kam patří na stole vidlička, nůž a lžíce a jak se u stolu máme chovat.

Paní učitelka si pro nás připravila malé  sladké pohoštění a kdo chtěl mohl se  podělit o pár kousků cukroví na náš společný stůl. 

Když jsme si tak hezky vše připravili, popovídali jsme si o tradicích a některé z nich i vyzkoušeli. Pálení františků, rozkrojení jablíčka, házení ,,střevíčkem,, do kterého se zapojila i naše paní učitelka a ještě trochu toho věštění z hrníčků.  Zajímavostí byli i vánoční tradice spolužáků z ciziny. 

A konečně se dostáváme k části, na kterou jsme se moc těšili a to na dárečky. Každý den na nás čekalo v čertikách část adventního kalendáře s úkolem, dnes jsme v něm však objevili malý dáreček. Poté jsme se všichni potěšili z dárečků a konec završili pohádkou Anděl Páně 2.

Přejeme všem veselé Vánoce a šťastný nový rok vaše 2. A

 

PS: Moc děkuji všem rodičům za dárky a cukroví, které dětem nachystali. Přeji příjemné prožití svátků vánočních a těším se na spolupráci v novém roce.

S pozdravem tř. uč. Růžičková

 

 

 
aktualizováno: 12.1.2018 15:11:10 autor: Mgr. Eva Růžičková