Středověk na Budči

Cesta vlakem příjemně uběhla a brzy jsme vystupovali v Zákolanech. V příjemném parku jsme se nasvačili a začali pomalu stoupat na Budeč. Čekalo nás milé přivítání kněžnou Ludmilou, knězem Učenem a Rostojem. Každý z nich nás seznámil se zlomkem života lidí v hradišti. Děti si vyzkoušely psaní na voskové tabulce. Seznámily se s oděvem tehdejších obyvatel a vyrobily si ozdobu. Získaly představu o bydlení a mohly si vyzkoušet namáhavé mletí mouky. Na závěr si své znalosti prověřily v pracovním listu. Dětem se na Budči líbilo, takže ani déšť na zpáteční cestě neměl šanci pokazit vydařený výlet.

aktualizováno: 11.9.2017 6:00:53 autor: Mgr. Michaela Kubíková