stín

Den naruby - 28. 3. 2018

Na Den učitelů připravil Žákovský parlament Den naruby, kdy děti usedly za katedru a učitelé si po letech vyzkoušeli roli žáčků.

V devítce si Terka Quachová a Sabča Franková připravily hodinu matematiky, do lavic usedli kromě deváťáků i 4 vyučující (na chvíli i paní ředitelka). Hodina byla vzorně připravená, tématem byly lineární funkce a jejich vlastnosti. Bohužel ne všichni žáci se předem seznámili s pravidly Dne naruby a hodinu narušovali a ztěžovali holkám už tak náročný výklad. "Škodit" totiž podle pravidel mohli pouze vyučující, zahráli jsme si nepozorné, otrávené a hlučné žáčky a musím přiznat, že jsme si to užili!

Cílem ale bylo především to, aby si děti uvědomily, kolik úsilí se skrývá za naší prací, jak je nepříjemné "krotit" zlobivé žáčky, kolik času je třeba na přípravu jedné vyučovací hodiny.

aktualizováno: 30.3.2018 22:55:18 autor: Mgr. Miroslava Klosová