skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

IX. třída

stín

Lidice 28. 6. 2018

Den před vysvědčením se deváťáci vydali do Lidic, kde jsme navštívili galerii, muzeum i pietní místo. Celý program byl velmi emotivní, nejprve si děti zahrály role členů dvou rodin za války - židovské rodiny  a rodiny z Lidic -  aby si lépe uvědomily, co vše lidé v té době zažívali, a poté jsme měli možnost setkat se s pamětnicí, která přežila jako dítě lidickou tragédií. Toto setkání vehnalo slzy do očí skoro všem dětem, protože slyšet osobní vzpomínky na tyto události je určitě něco jiného než o všem číst v učebnici. Následovala vycházka s průvodkyní po pietním místě a program byl zakončen v muzeu, kde jsme shlédli krátký dokument a pak si prohlédli expozici.

Přestože nám počasí příliš nepřálo a chvílemi hodně pršelo, byla exkurze zajímavá a myslím, že pro všechny to byl hluboký zážitek.
aktualizováno: 28.6.2018 21:25:39 autor: Mgr. Miroslava Klosová