obrazek nenacten

Středočeská vědecká knihovna – Paměť

9. března jsme navštívili Středočeskou vědeckou knihovnu, kde si pro nás připravili vzdělávací program o paměti.

Co žáky nejvíc zaujalo nebo překvapilo? Co se dozvěděli? Přečtěte si několik úryvků hodnocení přímo od osmáků.

„… Hlavně mě bavilo, jak jsme skládali příběh. Mohu z toho hodně využít. Dozvěděla jsem se mnoho způsobů, jak si věci zapamatovat… Program se mi velmi líbil, že to nebyla jen čistá přednáška, ale mnoho věcí jsme si mohli vyzkoušet.“

Karolína

„… Zaujalo mě, že se dají zapamatovat i dlouhá čísla a věty. Mohu využít toho, že nám ukázali vychytávky, jak si to zapamatovat…“

Andrea

„Zaujalo mě, kolik se toho do naší paměti vejde a že bych mohl využít různé smysly…“