skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

IX. třída

stín

Veletrh celoživotního vzdělávání

Dne 17. 10. 2017 jsme navštívili Veletrh celoživotního vzdělávání v Domě kultury v Kladně. 

Před vchodem jsme mohli vidět kováře, kteří se zabývali svou prací s ohněm a železem. Když jsme vešli, dostali jsme seznam středních škol, které tuto akci navštívily, dohromady jich bylo 53. Žáci středních škol byli milí a ochotní poskytnout nám jakékoliv informace o škole mluvenou a písemnou formou pomocí letáčků, kde jsou napsány obory, jakými se škola zabývá a další zajímavosti, jako jsou například dny otevřených dveří. Holky zajímalo kadeřnictví a kosmetika, kde nám nabídli své služby. Kluky zajímala spíše elektrotechnika. Mimo jiné nás také zajímalo zdravotnictví, kuchař-číšník, hotelnictví, hasičství, grafika a také gymnázia.

Akci navštívily i zaměstnankyně z Úřadu práce, které nám umožnily pomoc s výběrem povolání s pomocí testu o třiceti otázek. U některých stánků jsme si mohli zakoupit občerstvení a kolem jedenácté hodiny dopoledne jsme byli svědky módní přehlídky žáků a taneční konzervatoře z Prahy.

 Tato akce nám velmi pomohla s výběrem našich budoucích profesí.

                                                                                    Zapsala Lída Prošková
aktualizováno: 22.10.2017 21:08:29 autor: Mgr. Miroslava Klosová