Lampion a Den seniorů

Dnes jsme si užili dosyta další projektový den. Protože zítra máme již 1. říjen, který je svátkem našich seniorů, pozvali jsme si naše prarodiče do školy, aby si vyzkoušeli, s jakými moderními a netradičními způsoby výuky se v současné době setkáváme my. Na začátku hodiny jsme si společně zazpívali. My děti jsme pro ně sehrály některá z našich dramatických vystoupení, a po té jsme jsme si naše prarodiče prozkoušeli v naší oblíbené hře - Kufr. Ve skupinách jsme si zasoutěžili na body hru země, město, zvíře, rostlina a věc. O geometrii jsme zase procvičili poznávací hru na rovinné obrazce a ve skupinách jsme hráli Bingo na jednotky délky. Po vyhodnocení soutěžního klání jsme získali sladkou odměnu. Poslední hodinou byla Přírodověda s panem učitelem Primasem.

Odpoledne jsme se v hojném počtu sešli v divadle Lampion, kde jsme se zúčastnili zkoušky připravovaného představení Pták Ohnivák, na které nás zdarma pozval pan režisér a herci souboru. Po hodinové zkoušce pak herci odpovídali na naše otázky a my jsme jim společně zazpívali, abychom jim poděkovali za nádherný zážitek. V měsíci říjnu půjdeme se třídou na představení a budeme srovnávat finální podobu pohádky se zkouškou, kterou bychom jinak neměli šanci vidět.

Těšíme se na představení a děkujeme za nádherně prožitý den!

aktualizováno: 5.9.2017 17:04:23 autor: Administrátor