skola-nadpis3.png (1)
schoolgrad.png obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten obrazek nenacten

Povídky na téma scvrkávání - sloh

Áďa Maliková

Bylo jednou jedno velké šťavnaté jablko a stalo se, že přišlo období sucha. Strom začal usychat a ostatní jablka na stromě už byla skoro scvrklá. Kamarádi Máša s Tomášem přišli ke stromu a scvrkávající se jablka je zaujala. Tomáš jedno utrhl a chtěl jej ochutnat. Jablko bylo měkké, mazlavé a téměř bez chuti. Děti se rozeběhly pro konev s vodou a začaly strom zalévat. Za několik dnech přišel zázrak. Jablka začala nabývat na síle a byla opět chutná, krásná a šťavnatá.

 

Terka Hálová

Drama v Lidlu.

Byl krásný den. Sluníčko svítilo a na obloze nebyl ani jeden mráček. Sedla jsem si na lavičku a čekala na moji kámošku Emu. Po pěti minutách přišla, ale o hodně menší než obvykle! "Ahoj, proč jsi tak malá?" zeptala jsem se jí. "Eee...noo...šla jsme do Lidlu, a tam jsem si koupila hru, a ta hra mě scvrkla! Prostě jsem si tu hru připevnila na kolena a cvičila jsem. A pak jsem se scvrkla," odpověděla mi Ema. "Co to je za vynález, zase!? Teď mám za kámošku liliputa...no to mě štípni...," vystrašeně jsem odpověděla. Ema se urazila a odešla domů. Asi za toho liliputa. Ale vždyť to byla pravda! Chuděrka Ema. No jo, Lidl!

 

Vašek Blumel

Byl jednou jeden obr a ten se posmíval malým skřítkům. Byl to obr Bonifác a skřítci se jmenovali: Bovísek, Lála, Bimbo a Tao. Bimbo byl kouzelný skřítek a uměl čarovat a tak toho obra, který jen škodil a posmíval se všem roztomilým skřítkům, začaroval do scvrklého pařezu. A tak se taky stalo.

 

Ester Feková

Byla jednou jedna paní, a ta byla moc krásná, veliká a roztomilá, ale pak ji zaklela jedna stařenka. Ta krásná paní se scvrkla a byla rázem ošklivá. Rozhodla se, že půjde vyprat šaty, protože najednou neměla nic na sebe, když se tolik scvrkla. A povedlo se. I šaty se po vyprání scvrkly. Setmělo se a vyšel měsíc. Vůbec nezářil. Byl takový malinký a scvrklý...Začala jí být zima, tak si sedla k ohni. Plameny zářily a hřály, ale najednou začaly skomírat a scvrkávat se. Najednou paní uviděla jablko. Kousla si do něj a usnula na tři dny. Když se probudila, zářilo slunce. Podívala se na sebe do zrcadla a viděla, že je opět krásná. To se stalo díky nescvrklému šťavnatému jablku. A to je konec pohádky.

 

Bára Kóňová

Byl jednou jeden veliký plastový kelímek. Lidi ho měli moc rádi, protože jim věrně sloužil. Ale jednou se stalo, že kelímek vylil pití a tím nadělal hodně škody. Lidé ho začali nenávidět a rozhodli se jej potrestat. Hodili ho do ohně. Kelímek začal sténat, scvrkávat se a scvrkával se tak dlouho, až bylo po něm. 

 

Kuba Smažík

Jednou šel Matyáš Jolínek do školy a do své třídy 5.A. Měl ve zvyku se vytahovat, protože byl nejvyšší ze třídy. "Ha ha, já jsem větší a ty jsi trpaslík! Ha ha!" Ale jak šla léta, jeho vytahování se mu vymstilo. Scvrkl se. Když šel do deváté třídy, měřil jen 153cm. Byl nejmenší. Druhý nejmenší měřil 168cm. Jolínek se za čtyři roky scvrkl jako jablko.

 

Martin Leubner

Záhada

Bylo nebylo. Jednou jsem vstal a šel jsem do školy. Před školou jsem chvíli čekal na kamarády, až přišel Martin Havel. A on mi normálně dal nějaký prášek. Netušil jsem, že je kouzelný. Bez obav jsem ho spolkl a hle - scvrkly se mi kalhoty! A ještě ty kalhoty začaly mluvit! Vyprávěly, že se narodily 10.4.1998!! Na konci první hodiny mi kalhoty praskly a já běžel jak Mr.Ben pro nějakou krabici, abych nebyl nahý. Bylo to hrozný...

 

Fanda Mandel

Měsíc

Jednou se narodil kluk a jmenoval se Abraka Dabra. Narodil se 55.5.v roce 5 555 v pět hodin a 55 minut. Nebyl to obyčejný kluk, byl to čarofuk.. Měl tátu Gargamela a mámu Šmoulinku. A jednoho krásného dne se stalo, že mu jeho táta Gargamel umřel. Rozhodl se, že sestrojí scvrkávač 5 555. Chtěl svého otce pomocí scvrkávače vyslat na Měsíc, a tam jej pohřbít. Přišlo mu, že Měsíc ze Země vypadá poněkud scvrkle. Jednalo se o nový scvrkávač, vynález kluka Abraka Dabra.

 

Kačka Pospíšilová

Krásná jablka

Byl teplý letní sluneční den. Naše rodina se vydala natrhat jablka. Za chvíli jsme měli plné košíky krásných slaďoučkých a šťavnatých jablíček. Uložili jsme je do sklepa, aby se nám nescvrkla. Jenže jsme je nestačili sníst a jablka se pomalu scvrkávat začala. "To nevadí," řekla babička, "já vám z těch scvrkajících se jablíček upeču ten nejsladší štrůdl na světě!" A tak se stalo. Naše celá rodina si tím vynikajícím štrůdlem spravila náladu!

 

Terka Machová

Jednou, když jsem se večer koupala ve vaně, jsem se podívala na prsty a ejhle- byly nějaké scvrklé. Vyděsila jsem se, že mám scvrkavku (nemoc), a začala jsem křičet a dokonce jsem i brečela. Utíkala jsem z vany za mámou, uklouzla jsem, upadla a odřela jsem si kolena a lokty. Moje kolena i lokty se tou bolestí také rázem scvrkly. Máma mě ošetřila a uložila do postele. Dala mi večeři, uvařila čaj a pověděla mi pohádku. Ráno po probuzení jsem byla svěží a už vůbec ne scvrknutá. Byla jsem tomu moc ráda.

 

Filip Kozák

Jednoho dne jsem šel nasbírat jablka. Všechna byla scvrklá. Vydal jsem se za svojí scvrklou prababičkou, která se právě dívala na televizi. Večer jsme spolu pekli buřty, a protože je babička nehlídala, scvrkly se a byly černé jako tma a scvrklé jako babička.

 

Azíz Hammadi

O malém obru

Žil byl jednou jeden obr. Býval to velký obr, jak obři bývají. Měl 30m a 50cm. Všichni ostatní obři se ho báli, protože byl silný, mohutným rychlý a chytrý. Zbývaly mu dva metry na krále obrů a on si moc přál, stát se králem obrů. Ono stát se králem obrů v obří zemi stálo na tom být největší obr, a na to on měl. Rostl jako z vody, ale najednou se to zpomalilo. Ale on to tak nechtěl a požádal čarodějnici, aby mu dala lektvar růstu. Avšak čarodějnice pracovala ve prospěch krále. Podala mu pouze scvrklé jablko, které zapříčinilo jeho scvrknutí. Od té doby je to jen 2m 30cm dlouhý obr a říkají mu OBR SKŘET. Ale i tak nasedl na trůn, protože král už byl starý a deset sekund před jeho scvrknutím obra zvolili novým králem.

 

Julie Bačová

Byla jednou jedna dívka a jmenovala se Bára. Byla to úplně normální holka až do té doby, než zjistila, že se scvrkává. Byla menší a menší, až byla maličká jako mravenec. Začala jíst zdravě. Začala sílit a růst a byla z ní zase normální krásná Bára.

 

Viktor Pavluv

Jednoho dne jsem se rozhodl, že se vydám na Měsíc. Složil jsem obří papírovou vlaštovku a letěl jsem. Doletěl jsem na místo a začal jsem jej prozkoumávat. Najednou jsem uviděl stařenu, která vypadala jako scvrklý preclík. Byla docela strašidelná tak jsem raději odletěl.

 

Áďa Stržanovská

Byl jednou jeden skřítek, který žil v lese a měl spoustu čepic a oblečení. Jednou šel za kamarádkou Míšou Randisovou (to je taky skřítek). Bydlí na druhé straně lesa u potoka. Přišel až k domu, ale před domem mu jeho čepice spadla do potoka. Poprosil Míšu, aby ji spolu vyndali, ale byla scvrklá a mokrá. Skřítkovi to nevadilo, vzal si ji na hlavu a byl v klidu. A jak se jmenuje skřítek? Přece Áďa Stržanovská a s Míšou jsou nejlepší kamarádky.

 

Míša Randisová

Jednoho dne, když jsem byla u Ádi Stržanovský, slyšely jsme podivný zvuk. Chodily jsme potichu po bytě a našly jsme dveře s tajnou chodbou. Áďa se tak lekla, až se z toho scvrkla. Našlapovaly jsme tmavou chodbou a všude kolem byly stromy. Na stromech byli scvrklí trolové. Áďa mi řekla, že si je všechny vezme domů. Ptala jsem se jí, jak je všechny pobereme. Běželi jsme chodbou zpátky říct to Ádi mámě a ona nám řekla, že to byl jen sen. A každé z nás dala na památku malého scvrklého trola.

 

Žanka Homolková

Takže zase ahoj! Dneska si povíme příběh o klukovi, který když na něco sáhne, tak se to scvrkne, neboli zmenší. Klukovi budeme říkat Honza a začalo to tím, že šel ráno do školy. Čirou náhodou potkal malého scvrklého skřítka. Skřítek měl zraněnou nohu. Náš Honza ho ošetřil a skřítek se mu odměnil. Daroval Honzovi kouzelnou moc všechno scvrkávat. Honza moc ihned vyzkoušel na svém jablku, které dostal od maminky ke svačině. Od té doby Honza svoji kouzelnou moc používal na všechno. Jednou se mu jeho moc vymstila, protože se scvrkl i on sám. Naštěstí potkal opět kouzelného skřítka a ten ho zpátky napravil. Od té doby je to zase hodný, srandovní a hlavně normální Honza.

 

Kačka Jansová

Jedna holka měla takovou malou kabelku a vešlo se do ní, na co si vzpomněla. Měla nekonečný lektvar a cokoli pokapala, to se scvrklo a vešlo se do kabelky. Lektvar nic nepoškodil. Ani elektroniku. Ta holka se jmenovala Hermiona a v tašce nosila hlavně učení. Nekonečný lektvar všechno scvrkával a scvrkával, až nakonec scvrkl i tu kabelku, která zmizela a Hermiona byla smutná.

 

Týna Rácová

Byla jednou jedna holčička. Bylo jí  dvanáct let a jmenovala se Veronika. Měla mámu, tátu a šestiměsíční sestru, která se jmenovala Anabell. Jednoho dne se vydali nakupovat do supermarketu. Koupili tam krásná jablka a než došli domů, jablka se scvrkla.

 

 aktualizováno: 5.9.2017 17:04:23 autor: Administrátor