VII. třída

stín

Středočeská vědecká knihovna Kladno

Dne 2. 5. 2018 navštívila naše 7. třída knihovnu Kladno. Tam jsme si sedli ke stolu do skupin, řešili jsme různé úkoly na jedno jediné téma. Téma dne byl spisovatel Ota Pavel. O spisovateli jsme se učili ve škole a máme zadanou povinnou četbu, proto nás paní učitelka Hozová vzala do knihovny.
První úkol, který nás čekal, bylo poskládat jednotlivé části textu z knih Oty Pavla.
U druhého úkolu jsme doplňovali slova do textu na téma „Otův život“. Mohli jsme používat místní tablety. Mnoho jsme se o něm dozvěděli.
Nakonec jsme psali pět minut na papír takzvané volné psaní. Tam jsme měli napsat, co jsme se o spisovateli dozvěděli. Nejvíce nás rozesmál Láďa Dolník, který chtěl přečíst to, co napsal. Napsal to moc zvláštním způsobem, který nás pobavil.
Poté jsme už šli zpět do školy.

S. Č.

Dnes, 2. května jsme my, sedmá třída, byli ve Středočeské vědecké knihovně na Kladně, spolu s naší úžasnou paní učitelkou Hozovou.
V knihovně jsme si povídali o spisovateli alias fotbalovém trenérovi, Otu Pavlovi, od kterého jsme si přečetli knížky.
Knihovníci nám zadali úkoly, které jsme měli po dobu jedné hodiny plnit:
Měli jsme seřadit části příběhu tak, aby na sebe navazovaly,
vyplňovali jsme údaje o spisovateli,
na stránkách knihovny jsme hledali určité knihy od Oty Pavla,
a také jsme na konci měli volné psaní: napsat o spisovateli úplně cokoliv. Buď o tom, o čem jsme si povídali v knihovně nebo to, co jsme si povídali ve škole.
Jeden z našich spolužáků, Láďa, nás rozesmál svým volným psaním o spisovateli. Psal věci, které jsou pochopitelné, takže ti, kteří se v knihovně nudili, se mohli alespoň zasmát.
V každém případě to byl hezky strávený čas, takže paní učitelce patří jedno velké díky, že to pro nás spolu s knihovníky připravila.

A. K.

aktualizováno: 14.5.2018 11:31:29 autor: Mgr. Karel Primas