VIII. třída

obrazek nenacten

Tonda Obal na cestách

Duben je pro nás zelený měsíc, a tak v úterý 18. dubna zavítal program „Tonda Obal na cestách“ také k sedmákům. Jak se ukázalo, tak toho teoreticky o třídění odpadů vědí poměrně dost. Tak snad se tím řídí ;-). A jaké byly jejich ohlasy na absolvovaný program, co je zaujalo nebo překvapilo?

„Zaujaly mě bezobalové prodejny, kde vám opravdu prodají vše bez obalu.“                    Filip L.

„Překvapilo mě, že plenky jsou složeny z hrozně moc chemie.“                                             Dan Z.

„Zaujal mě rozkládací proces různých věcí.“                                                                             Filip H.

„Překvapilo mě množství odpadků, které za den vyhodíme. To číslo je veliké. (Beru to celosvětově.)“                                                                                                                                Eliška N.

„Líbilo se mi, jak jsme třídili ty krabičky.“                                                                           Veronika T.

„Překvapilo mě, co se všechno z recyklovaných věcí dá vyrobit.“                                       Adéla H.

„Dotřiďovací linka – všechno se dělá ručně, musí to být docela zdlouhavé a únavné.“   Alena K.

„Překvapilo mě, že mám modrou mikinu vyrobenou z bílé plastové lahve.“                     Karim H.

„Překvapilo mě, že tolik lidí vyhazuj odpadky do jakýchkoli popelnic.“                               David Z.

„Velice mě překvapil fakt, že se plastové výrobky rozkládají 150 – 800 let.“                       Sára K.

aktualizováno: 5.9.2017 14:31:36 autor: admin